I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Stańczyk Elżbieta Aldona | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2012-10-04
Poszukiwania współczesnego Einsteina
W sobotę, 29 IX 2012 r. grupa dwanaściorga uczniów naszej szkoły pod przewodnictwem Pani Aldony Stańczyk wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii na Politechnice Warszawskiej. Wszystko to za sprawą projektu o nazwie „Szukając Einsteina” realizowanego przez kuratorium oraz Politechnikę Warszawską, w którym to uczestniczy ILO. Obejmuje on zajęcia laboratoryjne z chemii, fizyki i matematyki. Projekt trwać będzie do czerwca bieżącego roku szkolnego. Galeria zdjęć
Pierwsze z nich odbyły się w ubiegły weekend. Podzielone były na dwie trzygodzinne części. Jedna z nich dotyczyła chemii nieorganicznej: w trzyosobowych grupach zajmowaliśmy się reakcją strącania osadów; w części kolejnej, tym razem już dotyczącej chemii organicznej, zgłębialiśmy tajemnice enzymów. Dzięki takim zajęciom można spojrzeć na chemię z innej, bardziej praktycznej strony oraz utrwalić wcześniej zdobytą wiedzę teoretyczną.
Przy okazji zwiedziliśmy jeszcze siedzibę Politechniki Warszawskiej, być może miejsca studiów kogoś z nas… Wykładowcy w wolnym czasie opowiadali nam o uczelni i zasadach, jakie tam panują, zachęcali do studiów na kierunkach ścisłych.
Jeśli chodzi o nas, to na pewno nie powiedzieliśmy na Politechnice Warszawskiej ostatniego słowa- poszukiwania współczesnego Einsteina dalej trwają; kolejny etap- 13 października.
Klaudia Mickiewicz
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.