I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Deluga - Jachna Bożena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2012-11-27
Poszukiwań Einsteina ciąg dalszy
W sobotę 17 listopada 2012 r. nasza dwunastoosobowa grupa biorąca udział w projekcie „Szukając Einsteina” rozpoczęła kolejny etap swej wędrówki przez przedmioty ścisłe. Galeria zdjęć
Zostawiamy na razie chemię, do której wrócimy jeszcze w kolejnym semestrze i skupiamy całą uwagę na matematyce. Jej właśnie poświęcone były ostanie zajęcia odbywające się na Politechnice Warszawskiej. Tym razem pod wodzą Pani Bożeny Delugi-Jachna wyruszyliśmy na podbój tej uczelni, a program był napięty. Na początku zgłębialiśmy techniki umiejętnego kolorowania grafów. Oprócz poznawania zawiłości matematyki, udaliśmy się też na krótką wycieczkę po nowoczesnym budynku wydziału matematyki Politechniki Warszawskiej. Oprowadził nad po nim dr Konstanty Junosza- Szaniawski, nasz pierwszy wykładowca.
Następnie w pełni skupieni rozważaliśmy wszelkie aspekty krzywizny na płaszczyźnie i w przestrzeni.
„Ważne jest, by ustawicznie wszystko kwestionować”. Trzeba przyznać, że dzięki temu wykładowi poznaliśmy w pełni znaczenie tych słów Einsteina. Za kilka tygodni przekonamy się, czy kolejne zajęcia z matematyki w tym przekonaniu nas utwierdzą.
Klaudia Mickiewicz
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.