I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Ogrodzińska Patrycja | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2013-04-05
Droga na Harvard, czyli co gimnazjaliści wiedzą o Stanach Zjednoczonych
Który amerykański prezydent jako pierwszy zamieszkał w Białym Domu? Kto wykonuje utwór `Light My Fire`? W jakim stanie znajduje się Las Vegas? Nad tymi oraz innymi pytaniami zastanawiali się finaliści II Konkursu Języka Angielskiego dla szkół gimnazjalnych organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie. W tym roku Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Galeria zdjęć
Zmagania uczestników składały się z dwóch etapów. Celem Konkursu było pogłębienie wiedzy ogólnej na temat Stanów Zjednoczonych, motywacja do nauki angielskiego, a także dzielenie się wiedzą z rówieśnikami. Dwudziestu pięciu gimnazjalistów z terenu Powiatu Wyszkowskiego, którzy najlepiej poradzili sobie z testem przygotowanym przez nauczycieli języka angielskiego 26 marca przybyli do ILO. Na początku wzięli udział w lekcji języka angielskiego przeprowadzonej przez p. Patrycję Ogrodzińską- nauczyciela j. angielskiego, wraz z laureatkami ubiegłorocznego Konkursu – Olgą Konarzycką i Moniką Kucharską- uczennicami ILO. W tym samym czasie towarzyszący im nauczyciele udali się na warsztaty metodyczne przeprowadzone przez konsultanta Oxford University Press panią Magdalenę Biega. Najważniejszą częścią tego dnia był Finał Konkursu Języka Angielskiego przeprowadzony przez panią Ewę Torebko. Gimnazjaliści podzieleni na pięć grup rywalizowali między sobą, odpowiadając na pytania z czterech kategorii: ludzie, miejsca, rozrywka oraz historia i tradycje Stanów Zjednoczonych. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono pięciu laureatów, którzy w ostatecznej rozgrywce uplasowali się na następujących miejscach.
Miejsce I – Weronika Paczkowska - Gimnazjum Nr 1 w Wyszkowie
Miejsce II – Ewa Czestkowska – Gimnazjum Nr 2 w Wyszkowie
Miejsce III – Patryk Gryszkiewicz – Gimnazjum Nr 2 w Wyszkowie
Miejsce IV - Daria Kiełczewska - Gimnazjum w Starym Bosewie
Miejsce V - Anna Gołębiewska - Gimnazjum w Starym BosewieZwycięzcy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie: laureat I miejsca otrzymał tablet, za II miejsce wręczono aparat cyfrowy, nagroda za II miejsce to odtwarzacz MP3 i pen drive, za miejsca od I do V laureaci dodatkowo otrzymali słuchawki stereo i nagrody książkowe od wydawnictwa Oxford University Press. Nagrody wręczali vice starosta Powiatu Wyszkowskiego pani Teresa Trzaska oraz dyrektor I LO pan Władysław Klimaszewski. W czasie przerwy wystąpił szkolny zespół w składzie Bartłomiej Arasimowicz, Alan Kapla i Michał Kosmala. Konkurs został przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego z I LO- Ewę Torebko, Katarzynę Mielcarz i Patrycję Ogrodzińską przy ogromnej pomocy uczniów z klasy IIE i IIF z ILO.
Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za wiedzę, zapał oraz wytrwałość. Wierzymy, że ten wysiłek zaowocuje. Już dziś zapraszamy na trzecią edycję Konkursu do I LO.

Karolina Stanczewska
Klasa IIe
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.