I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sierzan Beata | Kategoria: Szkolny Klub Przedsiębiorczości | Data: 2015-02-09
Link do przyszłości
I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie jako jedna ze 100 szkół w całej Polsce zakwalifikowała się do udziału w projekcie,, Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera.” Jest to projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowanego dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Trzecia edycja projektu objęta jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Galeria zdjęć
Projekt ma inspirować młodzież do kreatywnego myślenia o swojej przyszłości zawodowej, odpowiedzi na pytania: czego dalej się uczyć, jakie studia wybrać, w jakim zawodzie się realizować? Po to, by w przyszłości mieć nie tylko pracę, ale i satysfakcję z tego, co się robi. Dzięki udziale w projekcie młodzi ludzie mogą liczyć na pomoc i inspirację w zawodowych wyborach.
Gościem warsztatów, które odbyły się 03 lutego dla klas Ib i If była Arlena Witt -copywriterka, korektorka, tłumaczka, fotografka i blogerka: „Mam na imię Arlena i jestem freelancerem, czyli sama wybieram projekty, w które chcę się zaangażować. Skończyłam anglistykę na Uniwersytecie Śląskim. Po kilku latach pracy w szkole językowej na Śląsku, a potem w korporacji w marketingu w Trójmieście dziś prowadzę w Warszawie firmę jako korektor tekstu, tłumacz, copywriter i nauczyciel angielskiego. Dużo frajdy sprawia mi robienie tego co lubię, tego w czym jestem dobra i tego co się opłaca. Tylko połączenie tego wszystkiego gwarantuje sukces…”
Uczestnicy spotkania mogli porozmawiać z inspirującą profesjonalistką, poznać jej drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się jaką rolę w jej pracy odgrywają nowe technologie. Uczestniczyli także w quizie, dzięki któremu mogli zorientować się w aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy. Dla uczestników spotkań udostępnione zostały m.in. baza wiedzy i narzędzia online, webinaria, kanał YouTube oraz profil na Facebooku. Po spotkaniu uczniowie mogą również sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe za pomocą narzędzia „Twój Potencjał” opracowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, dostępnego bezpłatnie na stronie www.praca-enter.pl. Młodzieży bardzo podobały się warsztaty, chętnie zadawali pytania, a w ankietach pozytywnie ocenili profesjonalistkę i projekt.
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.