I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Ogrodzińska Patrycja | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2015-04-09
W krainie kangurów... Konkurs Języka Angielskiego dla szkół gimnazjalnych
W czwartek 26 marca odbył się Finał IV Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tym roku motywem przewodnim była Australia. Organizatorami byli nauczyciele z naszej szkoły: p. Patrycja Ogrodzińska, p. Ewa Torebko, p. Katarzyna Mielcarz, p. Joanna Krzyszczak i p. Agnieszka Banaszek. Przy organizacji konkursu pomagała klasa Ie. Galeria zdjęć
O godzinie 9.15 pani Dyrektor Dorota Piotrowicz powitała zgromadzonych gości: gimnazjalistów, ich nauczycieli oraz Naczelnika Oświaty w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie p. Krzysztofa Arbaszewskiego. Starostwo Powiatowe już kolejny raz objęło patronatem Konkurs Języka Angielskiego i ufundowało bardzo atrakcyjne nagrody.
Podczas gdy opiekunowie gimnazjalistów uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez konsultanta Oxford University Press p. Agatę Koperską uczniowie wzięli udział w lekcji. Prowadziła ją pani Ogrodzińska wspólnie z uczestnikami Konkursu z poprzednich lat - teraz uczniami I LO. Kinga Teofilak z If i Patrycja Szulecka z Ie prezentowały zagadnienia związane z biznesem w związku z propozycją profilu nowej klasy . Dla zintegrowania gimnazjalistów zaproponowały one kilka nietypowych ćwiczeń, np. wymyślenie i zareklamowanie jakiegoś produktu. Następna prezentacja należała do Karoliny Kowalskiej z IIb i Michała Skurzewskiego z Ib. Zadawali oni zagadki logiczne, nad którymi głowili się wszyscy zgromadzeni. Była to świetna rozgrzewka dla umysłów przed konkursem. Na koniec wystąpił Maciej Mróz z If, który opowiedział uczestnikom o mitologii w j. angielskim. Mogli oni wymyślić zakończenie mitu oraz sprawdzić swoją wiedzę uzupełniając komiksy.
Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie oferty edukacyjnej liceum, do której gorąco przekonywały maturzystki: Karolina Jastrzębska i Kornelia Kamińska. Myślę, że po ich wystąpieniu każdy kończący gimnazjum z chęcią wybierze „Norwida”.
Wyczekiwany Finał konkursu poprowadziła pani Ewa Torebko. Pytania obejmowały 4 kategorie: ludzie, rozrywka, miejsca, historia i tradycje. Konkurs składał się z trzech rund. W pierwszej – grupowej- drużyny kolejno wybierały pytanie, na które odpowiadali wszyscy. W drugim etapie zespoły wybierały pytania dla siebie nawzajem. Rywalizacja była zacięta i wszystko rozstrzygnęło się w trzecim etapie, gdzie każda grupa odpowiadała na 3 wybrane przez siebie pytania. Poziom był tak wyrównany, że potrzebna była dogrywka i ostatecznie zwyciężyli Niebiescy. Finał zakończył się indywidualną rozgrywką między czterema uczniami. Po długiej i zaciętej walce wygrał Krzysztof Jurczyk z Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie.
Przed ogłoszeniem oficjalnych wyników zaproponowano uczniom wycieczkę po szkole prowadzoną przez pana Jana Kowalczyka i pana Janusza Kosińskiego.
Należy jeszcze wspomnieć o występach naszych uczniów.Zaśpiewła Karolina Pujer z Ia, zdobywczyni tegorocznego Supertalentu. Następnie uczennice Ie Aleksandra Sawko i Martyna Przybyłowska zatańczyły zabawny układ do piosenki Locomotion - Kylie Minogue.
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom wręczono nagrody. Za pierwsze miejsce - tablet, za drugie - aparat cyfrowy, za trzecie i czwarte - słuchawki z MP3oraz pen driver, ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Dodatkowo wszyscy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Oxford University Press i pakiety informacyjne o liceum.

Oto lista laureatów:
I miejsce: Krzysztof Jurczyk – Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie
II miejsce: Marta Marchewka – Gimnazjum w Starym Bosewie
III miejsce: Błażej Szurawski – Gimnazjum Nr 1 w Wyszkowie
IV miejsce: Hanna Skawska – Gimnazjum w Leszczydole Nowinach

Wszystkim gimnazjalistom gratulujemy i życzymy sukcesów za rok.

Adriana Redlicka kl.Ie
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.