I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Ogrodzińska Patrycja | Kategoria: Konkursy | Data: 2016-04-21
Welcome to the USA! Jubileuszowy konkurs języka angielskiego
W piątek 1 kwietnia odbył się Jubileuszowy V Finał Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tym roku motywem przewodnim były, po raz kolejny, Stany Zjednoczone. Konkurs przygotowali nauczyciele języka angielskiego naszego liceum oraz klasa IIe. Galeria zdjęć
Imprezę otworzyła Pani Dyrektor Dorota Piotrowicz. Kolejnym punktem programu była lekcja przygotowana przez p. Patrycję Ogrodzińską i finalistów tego konkursu z poprzednich lat, a obecnie uczniów naszej szkoły. W tym czasie opiekunowie gimnazjalistów zostali tradycyjnie zaproszeni na wykład prowadzony przez panią Karolinę Maliszewską z wydawnictwa Oxford University Press. Pierwszą część lekcji na temat klasy przyrodniczej, a więc biologii i chemii poprowadziły Julia Krzepicka i Aleksandra Szajczyk. Gimnazjaliści mieli okazję powtórzyć swoją wiedzę o elementach komórki i poznać tablicę Mendelejewa, oczywiście po angielsku. Łatwo mogli wywnioskować, że wiele z nazw używanych w języku polskim pochodzi właśnie z angielskiego. Potem zaprezentowali się uczniowie liceum z klasy Ia- Aleksandra Góralewska i Rafał Żurawski. Tematem ich wystąpienia w języku angielskim był język ciała. Poprowadzili niezwykle ciekawy i momentami zaskakujący wykład o tym, jak dużo może powiedzieć mimika i postawa sylwetki. Postawili też oni przed słuchaczami nie lada wyzwanie. Polegało ono na wymyśleniu historii, która wyjaśniałaby przyczynę zachowania dziecka przedstawionego na zdjęciu. Po zakończeniu lekcji nastąpiła przerwa, w czasie której można było skorzystać z przygotowanego w amerykańskim stylu bufetu.
Po poczęstunku przyszedł czas na zaprezentowanie atutów i oferty edukacyjnej naszego liceum. Do wyboru naszej szkoły gorąco przekonywał świeżo wybrany przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Maciej Kopytowski.
I wreszcie nadszedł moment, na który wszyscy czekali, finał konkursu. Poprowadziła go, niezastąpiona w tej roli, pani Ewa Torebko. Pytania obejmowały 4 kategorie: ludzie, rozrywka, miejsca, historia i tradycje. Gimnazjaliści już wcześniej zostali losowo podzieleni na 6 drużyn. Konkurs składał się z trzech rund. W pierwszej grupy kolejno wybierały pytanie, na które odpowiadali wszyscy uczestnicy. W drugim etapie grupy wybierały pytania dla siebie nawzajem. Rywalizacja była zacięta i wszystko rozstrzygnęło się w trzecim etapie, gdzie każda grupa odpowiadała na 3 wybrane dla siebie pytania. Przyszedł czas na indywidualną rozgrywkę między pięcioma finalistkami. Po długiej i zaciętej walce wygrała Magdalena Siejbik z Gimnazjum Nr 3 w Pułtusku.
Nie można nie wspomnieć o występach naszych licealistek. Uczennice IId Aleksandra Sawko i Martyna Przybyłowska zaprezentowały wesoły i zabawny występ taneczny nawiązujący do tradycyjnych amerykańskich tańców, który pomógł rozładować zgromadzone na sali emocje.
Na zakończenie wszystkim uczestnikom i ich opiekunom Pani Dyrektor Dorota Piotrowicz oraz Naczelnik Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego pan Krzysztof Arbaszewski wręczyli cenne nagrody, które co roku ufundowane są przez Starostwo Powiatowe. Podium przedstawiało się następująco:
I miejsce- Magdalena Siejbik z Gimnazjum Nr 3 w Pułtusku otrzymała tablet, power bank, karta pamięci oraz upominki od Oxford University Press i I LO
II miejsce- Hanna Skawska z Gimnazjum w Leszczydole Nowinach otrzymała słuchawki Sony, power bank, kartę pamięci i upominki od OUP i ILO
III miejsce: Zofia Gawur z Gimnazjum Nr 3 w Rybienku Leśnym otrzymała słuchawki Philips, głośnik do telefonu, kartę pamięci i upominki od OUP i I LO
IV miejsce: Julia Sztorc z Gimnazjum w Rybnie otrzymała odtwarzacz MP3, kartę pamięci i upominki od OUP i ILO
V miejsce: Julia Dumała z Gimnazjum Nr 1 w Wyszkowie otrzymała głośnik bluetooth, flashdrive i upominki od OUP i ILO

Serdecznie gratulacje dla zwycięzców i ich opiekunów oraz podziękowania dla Starostwa Powiatowego i innych sponsorów konkursu.
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.