I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Przychocka Katarzyna | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2012-03-06
Rok Janusza Korczaka
6 marca w I LO odbył się apel z okazji „Roku Janusza Korczaka”. Klasa Ia pod opieką p. Klaudyny Matejko-Kulasińskiej i wychowawczyni p. Katarzyny Przychockiej przygotowała apel, który miał przybliżyć wszystkim postać Janusza Korczaka. Galeria zdjęć
Program składał się ze zdjęć i fragmentów filmu umieszczonych w prezentacji multimedialnej a także scenki, która była wstępem do przedstawienia. Największą uwagę skupiono na bezgranicznym poświęceniu się Korczaka dla żydowskich dzieci, z którymi był do ostatnich chwili – zginął wzaz z nimi w Treblince w sierpniu 1942 roku.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły uważnie słuchali kolejnych wystąpień i nikt nie odliczał minut do końca. Ostatnia część programu (niezwykły fragment filmu w reż. A. Wajdy „Korczak” ) wprowadziła całą publiczność w chwilę wzruszającej refleksji.
Na koniec głos zabrał dyrektor liceum Pan Władysław Klimaszewski, dziękując za dobry i pełen emocji występ. Wspomniał również, iż dawno nie widział apelu, który niósłby ze sobą tak wartościowy przekaz. Po przedstawieniu klasa Ia zebrała wiele gratulacji zarówno od nauczycieli jak i uczniów. Oby więcej tak ciekawych i pełnych emocji apeli.
Aleksandra Czyż, kl. IA
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.